Wentylacja

Strona główna / Wentylacja
Oferujemy Państwu profesjonalny dobór markowych urządzeń wentylacyjnych wraz z dostawą i montażem. Proponujemy renomowane systemy wentylacji oparte o następujące typy central wentylacyjnych: nawiewne, wywiewne, nawiewno-wywiewne.

Świadczymy usługi serwisowe w ramach gwarancji, jak również zapewniamy serwis pogwarancyjny.


Zjawisko wentylacji polega na wymianie powietrza pomiędzy wnętrzem budynków czy pojazdów, a ich otoczeniem. Wymiana taka, odbywająca się w sposób prawidłowy, jest konieczna wszędzie tam, gdzie w zamkniętych pomieszczeniach przebywają ludzie lub zwierzęta. Zapewnienie im dopływu świeżego powietrza w miejsce zużytego i zanieczyszczonego jest szczególnie istotne w miejscach, gdzie pracują również urządzenia zużywające powietrze.


Rola sprawnie działającej wentylacji nabiera wyjątkowej wagi w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z dodatkowymi zanieczyszczeniami, jak np. dym z papierosów, pyły czy opary związków chemicznych. Podobnie ma to miejsce w systemach z zamkniętym obiegiem powietrza, takich jak samoloty czy różnego rodzaju laboratoria. Mamy tutaj do czynienia z filtrowaniem zużytego powietrza, dodawaniem do niego tlenu, regulowaniem wilgotności i temperatury, a następnie ponownym wprowadzeniem go do obiegu.